Plkač Trophy Cup 2020 – ve výsledcích

11. srpna 2020

V sobotu 8. srpna 2020 proběhl jubilejní desátý ročník závodů plkačů, traktorů veteránů, traktorů skoronoviců a fechtlů babet.

Zahájení proběhlo v 14.00 hodin u Rybníku zápisem do startovní listiny a narážením startovních čísel. Do závodu se přihlásilo 37 strojů do hlavní soutěže a 14 soutěžících do dětských kategorií.

Diváků bylo na hlavní tribuně u rybníku i kolem trati cca 300, díky neskutečně parnému počasí něco méně než v loňském roce, ale i tak vytvořili skvělou atmosféru, jako na závodech Formule 1.

Po přivítání závodníků a diváků starostou obce a zaváděcím kole v 15.15 hodin, kdy Safety car Zbyněk Uhýrek seznámil závodníky s tratí, která byla stejná jako minulé roky, proběhl start podle kategorií. Plkače, traktory a babety jely přes 3 km dlouhou trať, velmi technickou s šesti těžkými vracečkami, kačírkem a šikanou z pneumatik. Jelo se tradičně na asfaltovém povrchu a částečně na travnaté polní cestě. K vidění byly dech beroucí výkony jezdců, ke slyšení řev nadupaných motorů, naprosto strhující a josefovsky přátelská atmosféra byla cítit po celou dobu, ale hlavně byla vidět skvěle připravená technika, především starších strojů. Během závodů došlo také k několika neočekávaným i očekávaným technickým závadám, při kterých se jeden závodník napoprvé netrefil na hlavní most a druhý závodník chtěl mostek v sádcích posunout, aby mu nezavazal, naštěstí se nikomu nic nestalo.

Po hlavním závodu si soutěžení užily také děti na kolech, odrážedlech, koloběžkách, či dětských motorkách. Mimo cen ještě všechny zúčastněné děti obdržely spoustu sladkostí.

V letošním ročníku byla opět udělena cena pro nejlepší Safety car a získal ji Zbyněk Uhýrek. Také byla udělena cena pro nejlepšího činovníka depa a zde nedošlo k překvapení, protože ji obdržela Lenka Rebendová. Cenu o nejlepšího konstruktéra získal závodník a konstruktér Roman Novotný. Cenu pro nejlepšího mechanika získal zaslouženě závodník a mechanik Luboš Koliba. Byla také udělena cena starosty pro mistra Plkač Trophy Cup 2020 za nejlepší celkový čas, získal ji závodník Roman Novotný.

Umístění na stupních vítězů v kategoriích:

I. Plkač vinný uan – 1. Stanislav Esterka (stroj Zlostek) 2. Bedřich Kuběna se spolujezdcem Viky Kuběnou (stroj Viky 2012) 3. Ladislav Tomaštík (stroj Kubota)

I. Plkač vinný tú – 1. Radim Bílek (Stáje Jožky Půtníčka a stroj Jožky Půtníčka)

III. Plkač vinný free – 1. Roman Novotný (stroj Dráček) 2. Rostislav Svačina (stroj Karkulka) 3. Libor Holický (stroj Modrá)

IV. Traktor veterán – 1. Roman Pihar (stroj Romík 25) 2. Luboš Koliba (stroj Řádek 25) 3. Martin Tomaštík (stroj Bohouš 25)

V. Traktor skoronovic – 1. Antonín Hanák (stroj Super) 2. Tomáš Trpík (stroj Plkač) 3. Lukáš Salajka (stroj Červený traktůrek)

VI. Fechtl babette – 1. Jiří Hasil (stroj S22) 2. Michal Hrala (stroj Bílý drak) 3. Radek Šeďa (stroj Stařenka)

Výsledky v dětských kategoriích:

I. Plkač kindr uan – 1. Jeník Netopilík, 2. Zuzanka Esterková, 3. Alžbětka Esterková

II. Plkač kindr tú – 1. Ladík Malich, 2. Míša Rampáček, 3. Toník Hanák

III. Plkač kindr free – 1. Tadeáš Bohun, 2. Ondřej Klubus, 3. Vladislav Nosek

Všem zúčastněným se opět akce líbila a organizačně jsme ji zvládnuli na výbornou, včetně dodržování zvýšené hygieny.  Používalo se jednorázové gastronomické příslušenství a byla připravena také dezinfekce, voda a antibakteriální mýdlo.

Starosta tradičně věnoval několik beček piva a Kofole, ostatního občerstvení bylo také dostatek. Hospodským u výčepu a udírny ruce div neupadly, ale zvládli to tradičně skvěle, a za to jim patří dík.

Polovina výtěžku z dobrovolného nápojového, je věnována na charitativní účely.

Poděkování starosty patří všem účastníkům Plkač Trophy Cupu, závodníkům, divákům, organizátorům a pomocníkům jmenovitě Luboši Kolibovi, Lubomíru Tománkovi, Martinu Tomaštíkovi, Romanu Šeďovi, Antonínu Hanákovi, Emilu Vnenčákovi, Radkovi Piharovi, Jiřímu Petříkovi ml., Romanu Piharovi, Zbyňkovi Uhýrkovi, Miriamě Štaffenové, Václavu Šůrkovi, René Zhřívalovi, Šárce Uhlíkové, Michalu Hralovi, Liboru Hložankovi, Táni Prčíkové, Liboru Holickému, Vojtěchu Pospíšilovi ml., Radce Pospíšilové, Lence Rebendové st., Přemyslu Růžičkovi, Vítu Bílkovi, Vilémovi Prčíkovi a Viktoru Machačovi, našim hasičům, zaměstnancům obce a všem, kteří pomohli i sponzorům – obci Josefov, Pohostinství Klečka, KP print s.r.o., Výroba krojové obuvi Martin Tomaštík, Swietelsky stavební s.r.o. Hodonín, vinařství Prátová Zuzana, vinařství Klubus Václav, Sonnentor s.r.o. Čejkovice.

Po úspěšném letošním ročníku již vyhlížíme příští jedenáctý ročník Plkač Trophy Cup 2021.