Plkač Trophy Cup 2021 – ve výsledcích

12. srpna 2021

V sobotu 7. srpna 2021 proběhl jedenáctý ročník závodů plkačů, traktorů veteránů, traktorů skoronoviců a fechtlů babet.

Zahájení proběhlo ve 14.00 hodin u Rybníku zápisem do startovní listiny a narážením startovních čísel. Do závodu se přihlásilo 42 strojů do hlavní soutěže a 24 soutěžících do dětských kategorií.

Diváků bylo na hlavní tribuně u rybníku i kolem trati cca 400, vypadalo to ze začátku, že jich bude míň jak v minulých letech, ale přišli a vytvořili perfektní atmosféru, jako na správných motoristických závodech.

Po přivítání závodníků a diváků starostou obce a zaváděcím kole v 15.15 hodin, kdy tradiční Safety car Roman Šeďa seznámil závodníky s tratí, která byla stejná jako minulé roky, proběhl start podle kategorií. Plkače, traktory a babety jely přes 3 km dlouhou trať, velmi technickou s šesti těžkými vracečkami, kačírkem a šikanou z pneumatik. Jelo se tradičně na asfaltovém povrchu a částečně na travnaté polní cestě. Přestože popršelo den před závody a trať byla místy podmáčená, byly k vidění úžasné výkony jezdců, ke slyšení řev seštelovaných motorů, naprosto strhující a tradičně přátelská atmosféra byla cítit po celou dobu, ale hlavně byla vidět skvěle připravená technika, především starších strojů.

Po hlavním závodu si soutěžení užily také děti na kolech, odrážedlech či koloběžkách. Mimo cen ještě všechny zúčastněné děti obdržely spoustu sladkostí.

V letošním ročníku byla opět udělena cena pro nejlepší Safety car a získal ji Roman Šeďa. Také byla udělena cena pro nejlepšího činovníka depa a zde opět nedošlo k překvapení, protože ji obdržela Lenka Rebendová. Cenu o nejlepšího konstruktéra získal mechanik a konstruktér Libor Hložanka. Cenu pro nejlepšího mechanika získal opět zaslouženě závodník a mechanik Luboš Koliba. Byla také udělena cena starosty pro mistra Plkač Trophy Cup 2021 získaly ji závodnice Kateřina Bravencová, Jaroslava Vavrysová, Šárka Uhlíková.

Umístění na stupních vítězů v kategoriích:

1. Plkač vinný uan – 1. Vilém Prčík (stroj Prcek) 2. František Koudelka (stroj Vari) 3. Martin Esterka (stroj Aerrow)
  2. Plkač vinný tú – 1. Radim Bílek (Stáje Jožky Pútníčka a stroj Jožky Pútníčka) 2. Jaroslav Bartík (stroj Barťa)

III. Plkač vinný free – 1. Rostislav Svačina (stroj Karkulka) 2. Libor Holický (stroj Kostitřas) 3. Tomáš Blažek (stroj Hyundai)

1. Traktor veterán– 1. Roman Pihar (stroj Romík 25) 2. Martin Tomaštík (stroj Bohouš 25) 3. Luboš Koliba (stroj Řádek 25)
  2. VTraktor skoronovic – 1. Antonín Hanák (stroj Super) 2. Petr Spěváček (stroj Dědek)
  3. VIFechtl babette– 1. Michal Hrala (stroj Bílá 250) 2. Radek Šeďa (stroj Žgarb) 3. Libor Holický (stroj Prckolet)

Výsledky v dětských kategoriích:

1. Plkač kindr uan– 1. Laura Šupová a Tobiáš Mráz, 2. Zuzana Esterková a Lukáš Raudenský, 3. Jakub Netopilík a Adam Petrla
  2. Plkač kindr tú– 1. Patrik Baláš, 2. Christian Šimek, 3. Jan Netopilík

III. Plkač kindr free – 1. Sára Balášová a Tomáš Weinert, 2. Matěj Křivák a Ladislav Nosek, 3. Martin Čapka a Mikuláš Novák

Všem zúčastněným závodníkům i divákům se akce líbila a organizačně jsme ji zvládnuli opět na výbornou, včetně dodržování zvýšené hygieny.  Používalo se jednorázové gastronomické příslušenství a byla připravena také dezinfekce.

Starosta tradičně věnoval několik beček piva a Kofoly, ostatního občerstvení bylo také dostatek. Hospodským u výčepu a udírny ruce div neupadly, ale zvládli to tradičně skvěle, a za to jim patří dík.

Poděkování starosty patří všem účastníkům Plkač Trophy Cupu, závodníkům, divákům, organizátorům a pomocníkům jmenovitě Lubošovi Kolibovi, Lubomírovi Tománkovi, Martinovi Tomaštíkovi, Romanovi Šeďovi, Antonínovi Hanákovi, Radkovi Piharovi, Jiřímu Petříkovi ml., Romanovi Piharovi, Michalovi Uhýrkovi, René Zhřívalovi, Šárce Uhlíkové, Michalovi Hralovi, Liborovi Hložankovi, Romanovi Kupkovi, Táni Prčíkové, Lucii Damborské, Ondřejovi Damborskému, Radce Pospíšilové, Lence Rebendové st., Michalovi Říhánkovi, Vilémovi Prčíkovi, našim hasičům, zaměstnancům obce a všem, kteří pomohli i sponzorům – obci Josefov, Pohostinství Klečka, KP print s.r.o., Výroba krojové obuvi Martin Tomaštík, Swietelsky stavební s.r.o. Hodonín, vinařství Prátová Zuzana, vinařství Klubus Václav, Sonnentor s.r.o. Čejkovice.

Po úspěšném letošním ročníku již vyhlížíme příští dvanáctý ročník Plkač Trophy Cup 2022.