Plkač Trophy Cup Josefov 2015 ve výsledcích

11. srpna 2015

V sobotu 8. srpna 2015 proběhl pátý ročník závodů plkačů, traktorů veteránů a traktorů skoronoviců.

Zahájení proběhlo v 14.00 hodin u Rybníčku zápisem do startovní listiny a narážením startovních čísel. Do závodu se přihlásilo 21 strojů, což bylo o dva více, jak v loňském roce. Od letošního ročníku byla kategorie Plkač rozdělena, a to na Plkač vinný tú a Plkač vinný uan, kdy kategorie tú je určena pomalejším strojům. Do dalších let uvažujeme o dalším rozčlenění této kategorie na Plkač vinný free, kde by závodily domácí stroje a kategorie uan by pak zůstala pro tovární stroje.

Diváků bylo i přes neskutečně horké počasí nejvíce ze všech ročníků a vytvořili skvělou atmosféru a celé soutěži dali kulisu velkého závodu tak, jak v Monte Carlu.

Po zaváděcím kole v 16.00 hodin, kdy Safety car Roman Šeďa seznámil závodníky s tratí, proběhl start podle kategorií. Plkače jely přes 2,5 km dlouhou trať, velmi technickou se dvěma těžkými vracečkami a šikanou z pneumatik. Jelo se částečně na asfaltovém povrchu a částečně na travnaté polní cestě. K vidění bylo mnoho dech beroucích výkonů, ke slyšení burácení nadupaných motorů a strhující atmosféra byla cítit po celou dobu, ale hlavně skvěle připravená technika, především starších strojů. Závod však byl chvíli po stratu přerušen díky požáru strniště mezi vinohrady a pokračoval, až byl uhašen hasiči.

Po hlavním závodu si soutěžení užily také děti na odrážedlech, koloběžkách, či šlapacích autíčkách a ceny si odnesly stejné jako v hlavních kategoriích. K tomu ještě obdržely spoustu sladkostí všechny zúčastněné děti.

Couvat se nikomu letos nechtělo, tak bude tato kategorie zrušena i do budoucna.

Akce, dle všech přítomných, to byla velmi zdařilá a inspirativní, organizačně kvalitně zvládnutá a všichni si odnášeli dobrý pocit ze skvěle prožitého odpoledne a mnozí i večera.

Starosta věnoval několik beček toho nejlepšího piva a Kofole a ostatního občerstvení byl rovněž dostatek. Hospodskému málem upadly ruce, ale zvládl to bravurně.

Poděkování patří všem účastníkům, divákům, organizátorům i sponzorům obci Josefov, Autoopravně Blaha Vladimír, Pohostinství Klečka a už teď se těšíme na příští ročník Plkač Trophy Cupu 2016.