Tradiční turnaj

V sobotu dne 26. července proběhl na místním pažitu Stadium Delle Val mezinárodní TRADIČNÍ FOTBALOVÝ TURNAJ za účasti mužstev Josefova, Prušánek, Policie ČR Hodonín a slovenských Kút.

Až na to, že Čendovi zase došly klobásy, počasí bylo skvělé. Naši borci slavně vyhráli!

První zápasy odehráli Naši borci s Kútama a Policie s Prušánkama.
Našich borců opět po letech posilnil Michal Maca Macůrek a bylo to hodně znát. Celý zápas naši borci hráli jak z partesu a tlačili souteře furt do vlastní šestnáctky a jak to tak chodí, při jediném útoku Indiánů z Kút naši borci inkasovali velice laciný goool.
To našich ještě víc zmobilizovalo a po neskutečných vlnách útoků nakonec pět minut před koncem vyrovnali a v poslední minutě dali rozhodující goool na 2:1 a byli jsme ve finále.
Druhý zápas, se taky hrál velice pohledný fotbal plný zvratů, který nakonec Policie nad Prušaňákama vyhrála 3:2.
O třetí místo se utkali Prušánky s Kútama a opět se hrál vyrovnaný fotbal líbivý oku diváka, ve kterém súsedi Prušaňáci vyhráli těsně 3:2.

A pak to došlo! Finále!

Naši borci se tak vehementně pustili do policajtů, že z nich enom metále létali. Nejlepší střelec turnaje Michal Třasák Bravenec (5 gooolů) odstřeloval policejního brankáře ze všech pozic. Ten si musel chvilkami připadat ne jak na fotbale, ale spíš na střelnici.
Do poločasu naši vedli 3:0 a zdálo se být vylíčené, ale po změně stran nám to policajti chtěli osladit a snížili po dalším inkasování na rozdíl pouhých tří gooolů. A to neměli dělat! Naši borci mohutně povzbuzováni fanoušky a vlastní lavičkou, jejíhož koučování se ujal Jarek Macůrek s Vojtů Pospíšilem a řvali na borců jak z nápovědy, začali opět útočit a hrát malou noční hudbu na trávě.
Naši borci policajtom lupli eště dva banány, aby se jim po Josefově moc nestýskalo a navrch všeho skvělý brankář Martin Šindy Šindar chytil penaltu a byl v ten moment slavnější než Plánička.
Vyhráli jsme 6:1 a zvedli po dlouhých čtyřech letech pohár pro vítěze.
Nechceme si ani představit, jak by to dopadlo, kdyby proti našim borcom hráli Prušánky ve finále. Asi by si odnesli desítku, jak byli naši borci rozjetí a to by po nich ostál enom smrad a hromada špuntů z kopaček.

Druzí teda skončili policisté, protože neměli natrénováno tak jak naši, třetí byli hráči Prušánek a hosté z Kút byli poslední.

Ale to jim aspoň zvýší motivaci do příštího turnaje, nebo by je mohl některý z našich borců trénovat. Uvidíme, jak to dopadne příště. Místostarosta s přípravným týmem turnaj zaštítil k plné spokojenosti diváctva a připravené ceny korunovaly dílo. Děkujeme účastníkům a realizačnímu týmu za odvedenou práci a vítězům blahopřejeme!
Také děkujeme všem návštěvníkům a fanouškům, kteří se přišli podívat a podpořit naše borce, podle všech zúčastněných stran na nejlepší turnaj v Josefově.